KOMPLEXNÝ ONLINE KURZ

Ste zubný lekár a máte obavy z ošetrenia detských pacientov?

 

Situácia s ošetrovaním detí na Slovensku je kritická, preto by sme chceli, aby sa naše pozitívne skúsenosti šírili medzi čo najviac lekárov.

V rámci jedného kurzu zistíte všetko, čo potrebujete vedieť pre úspešné vyšetrenie a hlavne ošetrenie detských pacientov.

MÁME PRE VÁS ONLINE KURZ,

ktorý vás jednoducho a prakticky pripraví na ošetrovanie malých pacientov s ľahkosťou a bez zbytočného stresu.

– ako vyšetriť detského pacienta od prvého zuba, na čo sa zamerať a ako zostaviť následný terapeutický plán,

– prečo je nevyhnuté rtg vyšetrenie a aké máme konkrétne tipy na úspešné zhotovenie snímok,

aké sú vhodné polohy pri ošetrení u jednotlivých vekových skupín a akú úlohu zohráva rodič,

ktoré pomôcky by ste si mali nevyhnutne zaobstarať na úspešné ošetrenie detského pacienta,

– aké výhody má použitie kofferdamu a ako ho úspešne, rýchlo a bez stresu aplikovať aj u veľmi malých detí,

aké sú možnosti ošetrenia u nespolupracujúceho pacienta (praktické rady na ošetrenie v premedikácii midazolamom a rajským plynom),

… a mnoho ďalšieho.

Súčasťou je podrobný, ale zároveň systematický a jednoduchý

GUIDELINE:

kedy zvoliť aký druh ošetrenia a ako ho zrealizovať.

null

 • ako rýchlo a kvalitne zhotoviť výplň u dieťaťa (ktoré matrice, klinky, krúžky či materiály sa nám najviac osvedčili),
null

 • kedy zvoliť miniinvazívne techniky na zástavu kazu (SDF, SMART, Hall, strip korunky) a praktické návody, ako ich zrealizovať,
null

 • krok po kroku návod na amputáciu a exstirpáciu mliečneho zuba, vrátane rád a vychytávok, ktoré Vám pomôžu ich uskutočniť,
null

 • kedy sa snažiť o zachovanie vitality zuba a ako sa rozhodnúť medzi endodontickým ošetrením a extrakciou tak, aby sme sledovali najlepší záujem všetkých zúčastnených,
null

 • aké sú možnosti protetického ošetrenia detí (nerezové, stripové, zirkónové korunky, detské protézky),
null

 • vrátane praktických videonávodov a fotopostupov, ktoré Vám uľahčia ošetrenie a naučia Vás najčastejšie techniky.

Prednáška je pre vás,

ak chcete ošetrovať detského pacienta KVALITNE, ale zároveň S KĽUDNÝM SVEDOMÍM, že ste pre neho a aj pre jeho rodičov spravili to najlepšie vo všetkých aspektoch.

MDDr. Veronika Bačová Macáková

Štúdium zubného lekárstva ukončila v roku 2013 na Univerzite Komenského v Bratislave. Po skončení štúdia naberala prax v dvoch zubných ambulanciách a v zahraničí. V roku 2018 založila Stomatologické centrum Rodinka, kde sa venuje výlučne ošetreniu detských pacientov. Bola odbornou asistentkou na Klinike stomatológie a maxilofaciálnej chirurgie v Bratislave. Aktívne sa venuje vzdelávaniu rodičov v oblasti detského orálneho zdravia publikáciou článkov a organizáciou vzdelávacích akcií.

Špeciálne sa venuje ošetreniu batoliat s kazom raného veku a ošetreniu detí s poruchou autistického spektra. Deti ošetruje aj v premedikácii midazolamom, Entonoxom, v kontinuálnej sedácii rajským plynom a v celkovej anestézii. Z praxe v USA si priniesla myšlienku ošetrovania detí minimálne invazívne a v týchto technikách sa snaží vzdelávať aj ostatných lekárov. Jej základným hodnotovým princípom je zvoliť terapiu každého dieťaťa tak, ako by ju volila u svojho vlastného.

AKO BUDE ONLINE PREDNÁŠKA PREBIEHAŤ?

Kurz má dĺžku cca 3 hodiny, je rozdelený do dvoch blokov s jednou prestávkou a je možné ho absolvovať 2 spôsobmi:

 1. Online kurz
 2. Záznam z prednášky

null

Online kurz

Prebieha cez Zoom s maximálnym počtom účastníkov 15. Počas kurzu je možné sa aktívne zapájať a pýtať na všetko, čo lekárom nie je jasné. Po skončení nasleduje diskusia, v ktorej prednášajúca zodpovie všetky otázky a poradí pri konkrétnych prípadoch, ktoré účastníci nadnesú. Súčasťou je mesačná individuálna online podpora s možnosťou konzultácie toho, čo účastníkom nebolo jasné, prípadne svojich pacientov.

SKZL bola požiadaná o pridelenie 3 kreditov sústavného vzdelávania.

AKO OŠETRIŤ DIEŤA A NEZBLÁZNIŤ SA - online webinár

Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.
null

Online kurz

Pre veľký záujem pridávame ďalší online kurz s navýšeným počtom účastníkov.

Prebieha cez Zoom s maximálnym počtom účastníkov 25. Počas kurzu je možné sa aktívne zapájať a pýtať na všetko, čo lekárom nie je jasné. Po skončení nasleduje diskusia, v ktorej prednášajúca zodpovie všetky otázky a poradí pri konkrétnych prípadoch, ktoré účastníci nadnesú. Súčasťou je mesačná individuálna online podpora s možnosťou konzultácie toho, čo účastníkom nebolo jasné, prípadne svojich pacientov.

SKZL bola požiadaná o pridelenie 3 kreditov sústavného vzdelávania.

AKO OŠETRIŤ DIEŤA A NEZBLÁZNIŤ SA - online webinár

Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.
null

Záznam z prednášky

Záznam z poslednej online prednášky, vrátane diskusie. Tento záznam si môže lekár zakúpiť kedykoľvek (bez potrebnej účasti na online prednáške) a môže ju sledovať opakovane v priebehu jedného mesiaca.

AKO OŠETRIŤ DIEŤA A NEZBLÁZNIŤ SA - záznam z prednášky (video)

Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.
 • Kurz od pani doktorky Bačovej mi ujasnil ošetrovanie detí, ktoré je teraz pre mňa menej stresujúce. Viem, ako sa v danej situácii rozhodnúť a akú formu ošetrenia zvoliť. Konečne som našla odvahu aj na ošetrovanie tých najmenších (1-2ročných) detí. Kurz doporučujem pre všetkých, ktorý sa nechcú spoliehať len na pedostomtológov, ktorí sú strašne vyťažení.
   

  MDDr. Andrea Blanco

  Adalldent, Bratislava

 • Veľmi prínosná prednáška, ktora nam dala vela do praxe. Pani doktorka je skvelá, ďakujeme.
   
   

  MDDr. Marika Durcová,

  Identic, Trnava

 • Kurz od pani doktorky Bačovej ponúka náhľad do praxe lekára, ktorý je pri ošetrovaní ťažko ošetriteľných detí sebaistý vzhľadom na množstvo skúseností. Tým, že na našej klinike už viac ako rok ošetrujeme aj nespolupracujúce deti, bolo úžasné nahliadnuť do praxe lekára, ktorý má dlhoročnú prax a skúsenosti sa rozhodol zdieľať s inými lekármi. Pani doktorka kurz poňala skutočne prakticky a viac-menej je kurz koncipovaný chronologicky od začiatok po koniec ošetrenia. Pani doktorka v kurze rozpráva o tom, čo sa jej počas rokov osvedčilo a čím si prešla. Inými slovami, to čo by začínajúci lekár skúšal štýlom pokus-omyl pani doktorka Bačová priamo pomenúva a dáva tak možnosť vyhnúť sa rovnakým chybám. Po absolvovaní kurzu boli naši lekári sebaistejší a s väčšou chuťou sa púšťali do komplikovaných ošetrení.

  ZUBNÁ PRAX, s. r. o.

  Martin

 • Dr. Bačová Macáková veľmi pozitívnym a príjemným spôsobom zdieľa v kurze svoje cenné skúsenosti. Kurz odporúčam, pretože je plný praktických tipov a detailnych návodov k jednotlivým technikám ošetrenia detského pacienta.

  MDDr. Viktória Tormová

  Bratislava

 • Webinář od paní Dr. Bačové byl pro mně opravdu moc přínosný. Dokonce to byl pro mně zážitek, protože kromě praktických rad, jsem se dozvěděla jak důležité je mít u dětí lupové brýle se světlem. Na tohle školení vzpomínám i po měsícech v pozitivním duchu a doporučuji všem, kdo chce dělat kvalitní pedostomatologii.

  MUDr. Jana Dvořáková

  Motol