Naše stomatologické srdce najviac poteší, ak si počas preventívnej prehliadky zažartujeme s deťmi, popýtame sa dospelých na novinky a následne skontrolujeme všetkým čistý sanovaný chrup bez nových kazov.

Jedným z najdôležitejších prostriedkov, ako sa dopracovať k tejto ideálnej situácii je dentálna hygiena. Ide o prvé ošetrenie, ktoré u nás absolvujete. Aby totiž bolo následné ošetrenie kazov kvalitné, musí prebiehať v čo najčistejšom prostredí. Zároveň to, či Vaše zuby ostanú zdravé aj po ukončení celej liečby bude nakoniec opäť len vo Vašich rukách.

Počas dentálnej hygieny dentálna hygienička skontroluje hygienický stav Vašich zubov a ďasien a poradí Vám, ako a čím si zuby správne čistiť. Na odstránenie zubného kameňa  využívame ultrazvukový odstraňovač. Ak by bolo ošetrenie citlivé, je možné použiť aj lokálne znecitlivenie. Povlaky spôsobené potravinami, kávou či fajčením sa môžu následne dočistiť pieskovaním. Na záver sa zuby očistia vhodnou abrazívnou pastou a v prípade potreby aj zafluoridujú.

Hoci sa budeme veľmi snažiť naučiť Vás zuby čistiť dôkladne, domáca hygiena nikdy nie je dokonalá. Profesionálnu dentálnu hygienu sa preto doporučuje absolvovať  minimálne každého pol roka.

Ako vzniká zápal ďasien a ako sa mu vyvarovať