Estetická medicína je odbor, ktorému sa môže začať venovať každý lekár s estetickým cítením. Po absolvovaní teoretických a praktických kurzov na Slovensku a v Čechách sme v našej ambulancii rozšírili ponuku služieb aj o zákroky v oblasti estetickej medicíny, konkrétne o aplikáciu botulotoxínu.

Botulotoxín sa používa na veľmi bezpečné odstránenie mimických vrások, a to hlavne horizontálnych vrások čela, vertikálnych vrások medzi obočím a vejárovitých vrások v okolí očí. Využíva sa aj na zníženie línie úsmevu, čím sa zakryjú odhalené ďasná.

Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že botoxovými injekciami sa dodáva tvári umelý vzhľad a plné nadrozmerné pery. Tieto neestetické zákroky ale vznikajú nevhodnou aplikáciou kyseliny hyalurónovej, nie botoxu. Aplikáciou botoxu naopak získa Vaša tvár odpočinutý a mladistvý vzhľad, pričom Vaše okolie nevie určiť, v čom na Vašej tvári nastala zmena.

Účinok botoxu spočíva v dočasnom prerušení nervovo-svalového prenosu vzruchu vo svale, do ktorého je aplikovaný, čím dôjde k svalovému uvoľneniu a vyhladeniu vrásky, ktorú spôsoboval. Tento účinok nastane približne o 3 – 7 dní a po prvej aplikácii trvá 3 – 6 mesiacov. Po tejto dobe sa činnosť svalu obnoví a účinok zmizne. Ďalšími aplikáciami sa účinok predlžuje aj na 9 mesiacov, pričom ale v mnohých prípadoch ďalšia aplikácia potrebná nie je, nakoľko sa sval svojou inaktivitou „odučí“ robiť nežiadúcu mimiku a vytvárať dané vrásky.

Zákrok trvá približne 5 – 10 minút a vykonáva sa veľmi tenkou a krátkou ihlou, tzv. „inzulínkou“. Ihneď po aplikácii sa môže pacient vrátiť do bežného života a okolie nepozoruje žiadnu radikálnu zmenu, nakoľko účinok nastáva pozvoľne v priebehu niekoľkých dní.

V prípade záujmu či akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.